ارشاک

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

جنسیت اسم ارشاک

پسر

ارشاک به انگلیسی

arshak

تعداد ارشاک ها در ایران

1,470

تلفظ ارشاک به فارسی

اَرشاک

ریشه اسم ارشاک

فارسی

تلفظ ارشاک به انگلیسی

/aršāk/

رنگ اسم ارشاک

آبی

ابجد اسم ارشاک

522

ابجد وسیط اسم ارشاک

18

ابجد صغیر اسم ارشاک

9

درباره نام ارشاک

ارشاک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارشاک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارشاک که در انگلیسی به صورت arshak نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,470 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارشاک

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ارشاک و معنی اسم ارشاک

ریشه اسم ارشاک

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارشاک فارسی می باشد و تلفظ ارشاک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرشاک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aršāk/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارشاک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارشاک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارشاک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرد دلیر، مرد بزرگ و مبارز

معنی اسم ارشاک در لغت نامه دهخدا:
ارشک، اشک، نام مؤسس سلسله اشکانی است که به اشک اول مشهور است. وی یکی از بزرگان پارت بود که بر آنتیوکوس دوم یا سیم، سلطان سلوکی طغیان کرد و پس از دو سال جنگ پارت را آزاد کرد و در ۲۵۳ ق. م. درگذشت، پس از او هر یک از پادشاهان اشکانی را بنام او اشک (ارشک - ارشاک) خواندند. نام چند تن از پادشاهان ارمنستان

معنی اسم ارشاک در ثبت احوال

1- (در بعضي از منابع) دلير مرد و مبارز؛ 2- (اَعلام) 1) نام مؤسس سلسله‌ي اشكاني كه به اشك اول مشهور است؛ 2) نام چند تن از پادشاهان ارمنستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارشاک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارشاک عدد " 522 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارشاک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارشاک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارشاک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارشاک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

جوانمرد

شقایق، لاله

قسم، اقرار، اعتراف

نام رشته کوهی که از مغرب ایران تا شرق ترکیه و شمال عراق ادامه دارد

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

مانند شاه

آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید