ارس

نام رودی در مرز شمالی ایران

جنسیت اسم ارس

پسر

ارس به انگلیسی

aras

تعداد ارس ها در ایران

1,074

تلفظ ارس به فارسی

اَرَس

ریشه اسم ارس

فارسی

تلفظ ارس به انگلیسی

/aras/

رنگ اسم ارس

نارنجی

ابجد اسم ارس

261

ابجد وسیط اسم ارس

9

ابجد صغیر اسم ارس

9

درباره نام ارس

ارس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,074 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ارس و معنی اسم ارس

ریشه اسم ارس

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارس فارسی می باشد و تلفظ ارس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرَس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aras/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام رودی در مرز شمالی ایران

معنی اسم ارس در ثبت احوال

(اَعلام) نام رودخانه‌اي بزرگ كه از كوه‌هاي هزار تركيه سرچشمه مي‌گيرد و مرز ميان ايران و قفقاز را طي كرده و به دراي خزر مي‌ريزد.
[اين نام با واژه‌هاي ارس/ors/ گياهي درختي از خانواده سرو، ارس/oros/ نام كشور روسيه, و اِرس/eros/ خداي عشق در اساطير يونان، همه نوي سه مي‌باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام ارس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارس عدد " 261 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ارس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

بنده خداوند مهربان، بنده‌ی نیکویی کننده

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم محمد و سجاد (ستوده و بسیار سجده کننده)

شادمان، خوشبخت

به زمین افکننده، از بین برنده دشمن

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران