ارسن

مجلس، بزم، انجمن، مجمع

جنسیت اسم ارسن

پسر

ارسن به انگلیسی

arsan

تعداد ارسن ها در ایران

384

تلفظ ارسن به فارسی

اَرسَن

ریشه اسم ارسن

اوستایی

تلفظ ارسن به انگلیسی

/arsan/

رنگ اسم ارسن

بنفش

ابجد اسم ارسن

311

ابجد وسیط اسم ارسن

11

ابجد صغیر اسم ارسن

14

درباره نام ارسن

ارسن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارسن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارسن، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارسن

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ارسن و معنی اسم ارسن

ریشه اسم ارسن

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارسن اوستایی می باشد و تلفظ ارسن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرسَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arsan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارسن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارسن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارسن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارسن در لغت نامه دهخدا:
انجمن.مجلس، محفل، مجمع، مجلس بزم

معنی اسم ارسن در ثبت احوال

۱- انجمن، مجلس، محفل، مجمع، مجلس بزم؛ ۲- (در پهلوي) (آرسن، ārasan) انجمن، مجمع.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارسن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارسن عدد " 311 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارسن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارسن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارسن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارسن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و خسرو (فرمانروا و پادشاه)

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

نام شخصی در داستان وامق و عذرا

پرچین، حصار، دیواره

همنشین، همدم، آتش

روش، رسم، شيوه‌ی مناسب و مطلوب

(به مجاز) زيبا، سرسبز و با طراوت، زندگی تازه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید