ارسان

پهلوان مشهور، همسر نرسی پادشاه ساسانی

جنسیت اسم ارسان

پسر

ارسان به انگلیسی

arsan

تعداد ارسان ها در ایران

1,170

تلفظ ارسان به فارسی

اَرسان

ریشه اسم ارسان

فارسی

تلفظ ارسان به انگلیسی

/arsān/

رنگ اسم ارسان

صورتی

ابجد اسم ارسان

312

ابجد وسیط اسم ارسان

12

ابجد صغیر اسم ارسان

15

درباره نام ارسان

ارسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارسان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,170 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارسان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ارسان و معنی اسم ارسان

ریشه اسم ارسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارسان فارسی می باشد و تلفظ ارسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام همسر نرسی پادشاه ساسانی

معنی اسم ارسان در لغت نامه دهخدا:
زمین درشت، والی منسوب از طرف داریوش سوم که حاکم ناحیه دربند کیلیکیه بود.

معنی اسم ارسان در ثبت احوال

(اَعلام) والي منسوب از طرف داريوش سوم كه حاكم ناحيه‌ي دربند كيليكيه بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارسان عدد " 312 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

پدر، استوار، امین، پرورنده

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

رازها

مرد نیرومند و مقاوم

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

نیک بختی، خوشبختی

ترکیب دو اسم محمد و هاتف (ستوده و آوازدهنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید