ارد

نام دو تن از شاهان اشكانی

جنسیت اسم ارد

پسر

ارد به انگلیسی

orod

تعداد ارد ها در ایران

651

تلفظ ارد به فارسی

اُرُد

ریشه اسم ارد

فارسی

تلفظ ارد به انگلیسی

/orod/

رنگ اسم ارد

آبی

ابجد اسم ارد

205

ابجد وسیط اسم ارد

13

ابجد صغیر اسم ارد

7

درباره نام ارد

ارد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 651 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ارد و معنی اسم ارد

ریشه اسم ارد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارد فارسی می باشد و تلفظ ارد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اُرُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /orod/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام دو تن از شاهان اشکانی

معنی اسم ارد در ثبت احوال

(اَعلام) نام دو تن از شاهان اشكاني ۱) ارد اول [ ۵۷-۳۶ پیش از میلاد] که در زمان او نخستین جنگ ایران و روم درگرفت.
او پدر و برادرش را کشت و خود به دست پسرش کشته شد.
۲) ارد دوم [ ۴-۷ میلادی] که در جریان شورش مردم کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارد عدد " 205 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ارد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چیزی لغزان و تابان

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

نام یکی از فرشتگان مقرب خداوند که روزی زمینیان را می‌رساند

زيبا و لطیف

سوزان، نور زندگی

ترکیب دو اسم محمد و عماد (ستوده و تکیه‌گاه)

بهشت‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید