اردیبهشت

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

جنسیت اسم اردیبهشت

دختر

اردیبهشت به انگلیسی

ordibehesht

تعداد اردیبهشت ها در ایران

2,000

تلفظ اردیبهشت به فارسی

ارديبهشت

ریشه اسم اردیبهشت

فارسی

تلفظ اردیبهشت به انگلیسی

/'ordibeheSt/

رنگ اسم اردیبهشت

زرد

ابجد اسم اردیبهشت

922

ابجد وسیط اسم اردیبهشت

34

ابجد صغیر اسم اردیبهشت

22

درباره نام اردیبهشت

اردیبهشت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اردیبهشت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اردیبهشت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,000 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اردیبهشت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم اردیبهشت و معنی اسم اردیبهشت

ریشه اسم اردیبهشت

همانطور که گفتیم ریشه اسم اردیبهشت فارسی می باشد و تلفظ اردیبهشت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارديبهشت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /'ordibeheSt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اردیبهشت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اردیبهشت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اردیبهشت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اردیبهشت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ماه دوم از سال خورشیدی؛ ماه دوم بهار.
۲. [قدیمی] روز سوم از هر ماه خورشیدی؛ اردیبهشت‌روز.
۳. [قدیمی] در آیین زردشتی، یکی از امشاسپندان که در جهان مینوی نمایندۀ پاکی و تقدس و در جهان خاکی نگهبان آتش و موکل بر اردیبهشت‌ روز است.

معنی اسم اردیبهشت در فرهنگ فارسی معین:
۱. نام یکی از امشاسپندان ۲. دومین ماه از سال خورشیدی ۳. سومین روز از هر ماه شمسی ایرانی

معنی اسم اردیبهشت در ثبت احوال

ماه دوم تقویم هجری شمسی، دومین ماه از فصل بهار

حروف ابجد و طالع بینی نام اردیبهشت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اردیبهشت عدد " 922 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اردیبهشت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اردیبهشت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اردیبهشت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اردیبهشت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

گوارا باد، نوش باد

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

عطیه، بخشش

قسمت کننده، نام فرزند امام حسن (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد

محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

افتاده، متواضع

الیاس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید