اردوان

نگهبان درستکاران، نگهدارنده‌ی خشم، نام چند تن از شاهان سلسه اشکانی

جنسیت اسم اردوان

پسر

اردوان به انگلیسی

ardavan

تعداد اردوان ها در ایران

10,719

تلفظ اردوان به فارسی

اَردَوان

ریشه اسم اردوان

فارسی

تلفظ اردوان به انگلیسی

/ardavān/

رنگ اسم اردوان

نیلی

ابجد اسم اردوان

262

ابجد وسیط اسم اردوان

22

ابجد صغیر اسم اردوان

19

درباره نام اردوان

اردوان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اردوان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اردوان که در انگلیسی به صورت ardavan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 10,719 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اردوان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اردوان و معنی اسم اردوان

ریشه اسم اردوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم اردوان فارسی می باشد و تلفظ اردوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَردَوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ardavān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اردوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اردوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اردوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اردوان در لغت‌نامه دهخدا:
این نام مرکب است از ارته (تقدس و درستکار) و بان یا پان (به معنی حافظ و حامی و نگهبان) و اردوان به معنی نگهبان درستکاران است، نگاهدارنده ٔ خشم، نام عده ای از ایرانیان باستان و از آن جمله پنج تن از شاهان اشکانی و نام پادشاهی بوده از نسل گشتاسب.

معنی اسم اردوان در فرهنگ فارسی:< br/>نام چند تن از پادشاهان اشکانی، که چهارتن آنان شهرت دارند.

معنی اسم اردوان در ثبت احوال

۱- نگهبان درستكاران؛ ۲- (اَعلام) نام پنج تن از شاهان ايراني از سلسله‌ي اشكاني ۱) اردوان اول: [حدود ۲۱۱- حدود ۱۹۱ پیش از میلاد].
۲) اردوان دوم: [۱۲۸-۱۲۴ پیش از میلاد] که در جنگ با تخارها کشته شد.
۳) اردوان سوم: [۱۲-۳۹ میلادی] که از ادعای ایران بر ارمنستان به سود روم چشم پوشید.
۴) اردوان چهارم: [۸۰-۸۱ میلادی].
۵) اردوان پنجم: آخرین شاه اشکانی [۲۰۹-۲۲۴ میلادی] که به دست اردشیر بابکان کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام اردوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اردوان عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اردوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اردوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اردوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اردوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند علی، علی وار

جسمی شفاف و منعکس کننده صورت اشیا

جوانمرد

زیبا، خوشگل

ترکیب دو اسم محمد و جاوید (ستوده و جاودان)

ترکیب دو اسم فخر و جهان (نازیدن و عالم)

ترکیب دو اسم محمد و صلاح (ستوده و نیکی)

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید