اردا

نام موبدی در زمان اردشیر بابکان پادشاه ساسانی

جنسیت اسم اردا

پسر

اردا به انگلیسی

arda

تعداد اردا ها در ایران

354

تلفظ اردا به فارسی

اَردا

ریشه اسم اردا

اوستایی

تلفظ اردا به انگلیسی

/ardā/

رنگ اسم اردا

نیلی

ابجد اسم اردا

206

ابجد وسیط اسم اردا

14

ابجد صغیر اسم اردا

8

درباره نام اردا

اردا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اردا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اردا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 354 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اردا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم اردا و معنی اسم اردا

ریشه اسم اردا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اردا اوستایی می باشد و تلفظ اردا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَردا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ardā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اردا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اردا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اردا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اَرتا، مقدس، (در اعلام) فرزند هیستاسب هخامنشی، نام موبدی در زمان اردشیر بابکان پادشاه سا سانی

معنی اسم اردا در ثبت احوال

1- اَرتا، مقدس؛ 2- (اَعلام) فرزند هيستاسب هخامنشي.

حروف ابجد و طالع بینی نام اردا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اردا عدد " 206 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اردا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اردا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اردا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اردا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امین و مهدی (امانتدار و هدایت شده)

نگاه کردن، تماشا

حاکم، سلطان، فرمانروا، شاهنشاه، پادشاه

دارنده آب و رنگ سرخ، پسر رستم از تهمینه

بی مانند، کمیاب، بی نظیر

نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

امپراتور، حاکم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید