ارحام

بستگان، اقوام، نزديكان

جنسیت اسم ارحام

پسر

ارحام به انگلیسی

arham

تعداد ارحام ها در ایران

1,347

تلفظ ارحام به فارسی

اَرحام

ریشه اسم ارحام

عربی

تلفظ ارحام به انگلیسی

/arhām/

رنگ اسم ارحام

زرد

ابجد اسم ارحام

250

ابجد وسیط اسم ارحام

22

ابجد صغیر اسم ارحام

16

درباره نام ارحام

ارحام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارحام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارحام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,347 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارحام

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ارحام و معنی اسم ارحام

ریشه اسم ارحام

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارحام عربی می باشد و تلفظ ارحام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرحام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arhām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارحام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارحام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارحام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خویشان، کسان، بستگان، مهر ورزیدن، مهربانی کردن

معنی اسم ارحام در فرهنگ معین:
جمع رَحِم، زهدان ها، خویشان، اعضاء خانواده، مهربانی کردن، بخشایش آوردن

معنی اسم ارحام در فرهنگ فارسی عمید:
نزدیکان نسبی، بستگان

معنی اسم ارحام در ثبت احوال

(جمع رحم)، خويشان، كسان، بستگان، منسوبان به ويژه منسوبان نَسَبي.
[اين واژه اگر «ارحام»/erham/ تلفظ شود به معني مهرباني كردن، مهر ورزيدن، بخشايش‌‌آوردن است].

حروف ابجد و طالع بینی نام ارحام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارحام عدد " 250 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارحام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارحام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارحام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارحام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تجربه، امتحان

ترکیب دو اسم امیر و سام (فرمانروا و آتش)

شبيه به نيل، مثل نيل

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

آسمان، فلک، اقبال، نام نوایی در موسیقی

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

نيكی رسان، (به مجاز) زیبا و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید