ارجمند

باارزش، گرامی

جنسیت اسم ارجمند

پسر

ارجمند به انگلیسی

arjmand

تعداد ارجمند ها در ایران

597

تلفظ ارجمند به فارسی

اَرجمند

ریشه اسم ارجمند

فارسی

تلفظ ارجمند به انگلیسی

/arjmand/

رنگ اسم ارجمند

نیلی

ابجد اسم ارجمند

298

ابجد وسیط اسم ارجمند

22

ابجد صغیر اسم ارجمند

19

درباره نام ارجمند

ارجمند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارجمند پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارجمند که در انگلیسی به صورت arjmand نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 597 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارجمند

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ارجمند و معنی اسم ارجمند

ریشه اسم ارجمند

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارجمند فارسی می باشد و تلفظ ارجمند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرجمند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arjmand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارجمند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارجمند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارجمند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

باارج، باارزش، گرانبها، صاحب قدروقیمت، عزیزوگرامی، بزرگوار، بلند مرتبه، نجیب، دانا

معنی اسم ارجمند در ثبت احوال

1- گرامي و عزيز؛ 2- داراي قدر و منزلت، محترم، بزرگوار، شريف؛ 3- قيمتي، گران‌بها؛ 4- مهم، با‌اهميت، عالي؛ 5- (در قديم) لايق، شايسته، سزاوار، در‌خور، مورد قبول؛ 6- (در قديم) همراه با شكوه و جلال.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارجمند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارجمند عدد " 298 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارجمند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارجمند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارجمند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارجمند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا (بی‌گناه و درخشنده)

رمه‌يار، چوپان، گوسفندچران

سرزمين، ناحيه

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

بزرگوار

اندازه کردن

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید