ارجان

محل سکونت آریاها، نام قدیم بهبهان

جنسیت اسم ارجان

پسر

ارجان به انگلیسی

arjan

تعداد ارجان ها در ایران

573

تلفظ ارجان به فارسی

ارجان

ریشه اسم ارجان

فارسی

تلفظ ارجان به انگلیسی

/arjān/

رنگ اسم ارجان

صورتی

ابجد اسم ارجان

255

ابجد وسیط اسم ارجان

15

ابجد صغیر اسم ارجان

12

درباره نام ارجان

ارجان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارجان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارجان که در انگلیسی به صورت arjan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 573 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارجان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ارجان و معنی اسم ارجان

ریشه اسم ارجان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارجان فارسی می باشد و تلفظ ارجان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارجان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arjān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارجان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارجان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارجان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارجان در فرهنگ فارسی:
شهری بود بزرگ و نخل زیتون و آب فراوان داشت . بین آن تا شیراز شصت فرسنگ و بین ان تا سوق الاهواز نیز شصت فرسنگ بوده است.

معنی اسم ارجان در دانشنامه عمومی:
نام شهر باستانی و استانی متعلق به دوره ایلامی، دوران میانی در ایران بود که در مرز خوزستان و فارس واقع شده بود. خرابه های شهر در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی بهبهان در دو طرف حاشیه رود مارون اطراف قدمگاه امام رضا (ع) بهبهان واقع شده و امروزه با نام ارغون شناخته می شود.

معنی اسم ارجان در ثبت احوال

(= ارگان) 1- آریاگان، محل سکونت آریاها؛ 2- (اعلام) نام قدیم بهبهان که آریاگان و ارگان بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارجان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارجان عدد " 255 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارجان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارجان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارجان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارجان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختان، نام پهلوانی از لشکر افراسیاب

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

مونث اسمر زن گندم گون

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

حشره‌ای زیبا با بال‌های نازک و رنگارنگ، حکم، فرمان، در ادبیات مظهر عاشق

ماده‌ی قندی مذاب يا مايع، عسل، شیرینی

ترکیبی از دو اسم محمد و بلال (ستوده و نوشیده )

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید