ارتا

مقدس، پاک، راستی، درستی

جنسیت اسم ارتا

دختر

ارتا به انگلیسی

arta

تعداد ارتا ها در ایران

387

تلفظ ارتا به فارسی

اَرتا

ریشه اسم ارتا

اوستایی

تلفظ ارتا به انگلیسی

/artā/

رنگ اسم ارتا

سبز

ابجد اسم ارتا

602

ابجد وسیط اسم ارتا

14

ابجد صغیر اسم ارتا

8

درباره نام ارتا

ارتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارتا که در انگلیسی به صورت arta نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 387 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارتا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ارتا و معنی اسم ارتا

ریشه اسم ارتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارتا اوستایی می باشد و تلفظ ارتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /artā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مقدس، پاک، راستی، درستی

معنی اسم ارتا در ثبت احوال

۱- مقدس، پاك؛ ۲- راستي، درستي.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارتا عدد " 602 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبرکننده، شکیبا

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار

ثروتمند، بی نیاز

اولین، نخستین

هشتمین سوره قرآن، غنیمت دادن

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید