ادنا

کمترین، نازلترین، جزئی ترین

جنسیت اسم ادنا

دختر

ادنا به انگلیسی

adna

تعداد ادنا ها در ایران

1,509

تلفظ ادنا به فارسی

اَدنا

ریشه اسم ادنا

عربی

تلفظ ادنا به انگلیسی

/adnā/

رنگ اسم ادنا

نارنجی

ابجد اسم ادنا

56

ابجد وسیط اسم ادنا

8

ابجد صغیر اسم ادنا

11

درباره نام ادنا

ادنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ادنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ادنا که در انگلیسی به صورت adna نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,509 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ادنا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ادنا و معنی اسم ادنا

ریشه اسم ادنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ادنا عربی می باشد و تلفظ ادنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَدنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /adnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ادنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ادنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ادنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نزدیک تر، کمترین، پایین ترین

معنی اسم ادنا در فرهنگ فارسی عمید:
(= ادنی) نزدیک شدن

معنی اسم ادنا در ثبت احوال

(ادنی) ۱- از واژه های قرآنی؛ ۲- (در قدیم) کمترین، جزئی ترین؛ ۳- پایین تر؛ ۴- پایین ترین، نازل ترین.

حروف ابجد و طالع بینی نام ادنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ادنا عدد " 56 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ادنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ادنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ادنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ادنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دختر امام موسی کاظم (ع) و مادر امام جعفرصادق (ع)

آنچه که انسان در خواب ببیند، آرزوهای شیرین، روینده

لایق، محبت، دوست داشته شده

پوینده، آن که در جهت پیشرفت حرکت می‌کند، جوینده

بنده خداوند بخشنده و گشاینده

دختر شاد

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

داستان، حکایت، روایت، جدید، نو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید