اخلاص

خلوص نیت، پاک بودن، بی‌آلایشی

جنسیت اسم اخلاص

دختر

اخلاص به انگلیسی

ekhlas

تعداد اخلاص ها در ایران

2,271

تلفظ اخلاص به فارسی

اِخلاص

ریشه اسم اخلاص

عربی

تلفظ اخلاص به انگلیسی

/ekhlās/

رنگ اسم اخلاص

آبی

ابجد اسم اخلاص

722

ابجد وسیط اسم اخلاص

14

ابجد صغیر اسم اخلاص

11

درباره نام اخلاص

اخلاص یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اخلاص دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اخلاص که در انگلیسی به صورت ekhlas نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,271 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اخلاص

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اخلاص و معنی اسم اخلاص

ریشه اسم اخلاص

همانطور که گفتیم ریشه اسم اخلاص عربی می باشد و تلفظ اخلاص در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِخلاص " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ekhlās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اخلاص بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اخلاص در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اخلاص در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اخلاص در لغت نامه دهخدا:
خالص کردن، ویژه کردن، عقیده ٔ پاک داشتن، ارادت صادق داشتن.

معنی اسم اخلاص در فرهنگ فارسی:
عبادت خداوند با خلوص نیت.
صد و دوازدهمین سوره قرآن است سوره قل هوالله احد
تخلص چند تن از شعرای اخیر هندوستان.

معنی اسم اخلاص در ثبت احوال

۱- دوستي خالص داشتن، خلوص نيت داشتن، عقيده داشتن، عقيده پاك داشتن، ارادت صادق داشتن؛ ۲- (در تصوف) يك سره روي كردن و پرداختن به خداوند؛ ۳- (اَعلام) سوره‌ي صد و دوازدهم از قرآن كريم داراي چهار آيه؛ ۴- (در قديم) رها كردن، نجات دادن.

حروف ابجد و طالع بینی نام اخلاص

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اخلاص عدد " 722 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اخلاص گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اخلاص چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اخلاص

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اخلاص

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه (بسیار دوست داشتنی و افسون)

ترکیب دو اسم امیر و مهبد (فرمانروا و نگهدارنده ماه)

سرو صدا و جنجال

جاودان، جاوداني

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

دیدن، بینایی، بصیرت

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید