احیا

زندگی

جنسیت اسم احیا

دختر

احیا به انگلیسی

ahya

تعداد احیا ها در ایران

2,175

تلفظ احیا به فارسی

اَحيا

ریشه اسم احیا

عربی

تلفظ احیا به انگلیسی

/ahyā/

رنگ اسم احیا

نارنجی

ابجد اسم احیا

20

ابجد وسیط اسم احیا

20

ابجد صغیر اسم احیا

11

درباره نام احیا

احیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم احیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم احیا که در انگلیسی به صورت ahya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,175 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم احیا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم احیا و معنی اسم احیا

ریشه اسم احیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم احیا عربی می باشد و تلفظ احیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَحيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ahyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زندگان، زندگی، زندگی از نو

معنی اسم احیا در ثبت احوال

۱- زندگان؛ ۲- زندگي؛ ۳- زندگي از نو؛ ۴-خاندان‌ها، قبيله‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام احیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احیا عدد " 20 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم احیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پيغمبری كه بشارت آمدن عيسی را داد

نام گلی خوشبو، یاسمن

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

زیبا و گرانمایه مانند زر سرخ

دانا، هوشیار

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

يكی از شهدای كربلا

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید