احمدطاها

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

جنسیت اسم احمدطاها

پسر

احمدطاها به انگلیسی

ahmad-taha

تعداد احمدطاها ها در ایران

540

تلفظ احمدطاها به فارسی

احمدطاها(احمدطه)

ریشه اسم احمدطاها

عربی

تلفظ احمدطاها به انگلیسی

/a.-tāhā/

رنگ اسم احمدطاها

زرد

ابجد اسم احمدطاها

69

ابجد وسیط اسم احمدطاها

33

ابجد صغیر اسم احمدطاها

24

درباره نام احمدطاها

احمدطاها یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم احمدطاها را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم احمدطاها، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 540 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم احمدطاها

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم احمدطاها و معنی اسم احمدطاها

ریشه اسم احمدطاها

همانطور که گفتیم ریشه اسم احمدطاها عربی می باشد و تلفظ احمدطاها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " احمدطاها(احمدطه) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-tāhā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احمدطاها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احمدطاها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احمدطاها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم احمد و طاها:
احمد: بسیار ستوده تر، پسندیده تر، نام پیامبر اسلام(ص)
طاها: نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم احمدطاها در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ( احمد و طاها (طه).

حروف ابجد و طالع بینی نام احمدطاها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احمدطاها عدد " 69 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احمدطاها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم احمدطاها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احمدطاها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احمدطاها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اعتماد کردن، سپردن کارها به خداوند

نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

یار حضرت مهدی (عج)

زن آزاد کننده

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

پشتيبان، حامی

دارنده اسب نر سیاه، پسر کیکاووس

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید