احمدرضا

ترکیب دو اسم احمد و رضا (پسندیده‌تر و خشنود)

جنسیت اسم احمدرضا

پسر

احمدرضا به انگلیسی

ahmad-reza

تعداد احمدرضا ها در ایران

212,588

تلفظ احمدرضا به فارسی

احمدرضا

ریشه اسم احمدرضا

عربی

تلفظ احمدرضا به انگلیسی

/a.-rezā/

رنگ اسم احمدرضا

قرمز

ابجد اسم احمدرضا

1054

ابجد وسیط اسم احمدرضا

34

ابجد صغیر اسم احمدرضا

28

درباره نام احمدرضا

احمدرضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم احمدرضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم احمدرضا که در انگلیسی به صورت ahmad-reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 212,588 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم احمدرضا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم احمدرضا و معنی اسم احمدرضا

ریشه اسم احمدرضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم احمدرضا عربی می باشد و تلفظ احمدرضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " احمدرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احمدرضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احمدرضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احمدرضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم احمد و رضا :
احمد: بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر، نام پیامبر اسلام (ص)
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم احمدرضا در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب؛ ۲- كسي كه به اوصاف خشنودي و ستوده متصف است.
احمد و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام احمدرضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احمدرضا عدد " 1054 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احمدرضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم احمدرضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احمدرضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احمدرضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل آورنده، زیبا

ماه روشن و درخشان

خورشید دین و آیین

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

مادر، پایه و اساسی

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

نور چشمی، بسیار عزیز و گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران