احسانه

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

جنسیت اسم احسانه

دختر

احسانه به انگلیسی

ehsaneh

تعداد احسانه ها در ایران

1,238

تلفظ احسانه به فارسی

اِحسانه

ریشه اسم احسانه

فارسی , عربی

تلفظ احسانه به انگلیسی

/ehsāne/

رنگ اسم احسانه

سبز

ابجد اسم احسانه

125

ابجد وسیط اسم احسانه

17

ابجد صغیر اسم احسانه

26

درباره نام احسانه

احسانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم احسانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم احسانه که در انگلیسی به صورت ehsaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,238 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم احسانه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم احسانه و معنی اسم احسانه

ریشه اسم احسانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم احسانه فارسی , عربی می باشد و تلفظ احسانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِحسانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ehsāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احسانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احسانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احسانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به احسان
احسان: بخشش، نیکویی

معنی اسم احسانه در ثبت احوال

(احسان + ه (پسوند نسبت))، منسوب به احسان

حروف ابجد و طالع بینی نام احسانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احسانه عدد " 125 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احسانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم احسانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احسانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احسانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و احمد (پادشاه و بسیار ستوده)

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

شاداب و با طراوت، از شخصیتهای شاهنامه

برگزیده خداوند، لقب حضرت آدم (ع)

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

ماه خانم، ماه بانو

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید