احتشام

شکوه و شوکت داشتن

جنسیت اسم احتشام

پسر

احتشام به انگلیسی

ehtesham

تعداد احتشام ها در ایران

1,130

تلفظ احتشام به فارسی

اِحتشام

ریشه اسم احتشام

عربی

تلفظ احتشام به انگلیسی

/ehtešām/

رنگ اسم احتشام

نیلی

ابجد اسم احتشام

750

ابجد وسیط اسم احتشام

18

ابجد صغیر اسم احتشام

21

درباره نام احتشام

احتشام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم احتشام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم احتشام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,130 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم احتشام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم احتشام و معنی اسم احتشام

ریشه اسم احتشام

همانطور که گفتیم ریشه اسم احتشام عربی می باشد و تلفظ احتشام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِحتشام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ehtešām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احتشام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احتشام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احتشام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم احتشام در فرهنگ فارسی عمید :
۱. شکوه؛ جلال.
۲. [قدیمی] شرمگین شدن.
۳. [قدیمی] صاحب خدم و حشم شدن؛ حشمت و بزرگی و جاه و جلال یافتن.
۴. [قدیمی] شرم داشتن؛ حیا کردن.

معنی اسم احتشام در فرهنگ فارسی معین :
۱ .حشمت و بزرگی یافتن . ۲ . جاه و جلال .

معنی اسم احتشام در ثبت احوال

1- جلال، بزرگی، شکوه، عظمت؛ 2- (در قديم) بزرگداشت، تکریم؛ 3- (درقدیم) تکبر، غرور.

حروف ابجد و طالع بینی نام احتشام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احتشام عدد " 750 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احتشام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم احتشام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احتشام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احتشام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگوارتر، با شرف تر

ترکیب دو اسم محمد و نعیم (ستوده و نعمت)

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

زندگی، نام کوهی در اورامان

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

پسر دست راست من، آخرين پسر حضرت يعقوب (ع) و برادر تني حضرت يوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید