اجلال

بزرگ و محترم داشتن، گرامی داشتن

جنسیت اسم اجلال

پسر

اجلال به انگلیسی

ejlal

تعداد اجلال ها در ایران

579

تلفظ اجلال به فارسی

اِجلال

ریشه اسم اجلال

عربی

تلفظ اجلال به انگلیسی

/ejlāl/

رنگ اسم اجلال

طلایی

ابجد اسم اجلال

65

ابجد وسیط اسم اجلال

17

ابجد صغیر اسم اجلال

11

درباره نام اجلال

اجلال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اجلال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اجلال، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 579 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اجلال

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم اجلال و معنی اسم اجلال

ریشه اسم اجلال

همانطور که گفتیم ریشه اسم اجلال عربی می باشد و تلفظ اجلال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِجلال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ejlāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اجلال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اجلال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اجلال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اجلال در فرهنگ فارسی:
بزرگ و محترم داشتن، بزرگ شمردن، گرامی داشتن، توقیر و بزرگواری


معنی اسم اجلال در فرهنگ معین:
بزرگ و محترم داشتن، گرامی داشتن


معنی اسم اجلال در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بزرگ و محترم شمردن، گرامی داشتن.
۲. بزرگواری، شکوه و جلال.

معنی اسم اجلال در ثبت احوال

1- بزرگ داشتن، تجليل؛ 2- شوكت و جلال، بلندي مقام؛ 3- كبريا و عظمت پروردگار.

حروف ابجد و طالع بینی نام اجلال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اجلال عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اجلال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اجلال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اجلال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اجلال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گران‌بها، قیمتی، گران

ترکیب دو اسم محمد و لیام (ستوده و محافظ)

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

نورِ زهرا

بهشت، باغ ها، دل، قلب

پشتیبان، یاور

ترکیب دو اسم امیر و سعید (پادشاه و سعادتمند)

خوشنام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید