ابریشم

رشته‌ای كه از تارهای پيله برای دوختن و بافتن سازند، حرير، نوعی ساز زهی

جنسیت اسم ابریشم

دختر

ابریشم به انگلیسی

abrisham

تعداد ابریشم ها در ایران

4,814

تلفظ ابریشم به فارسی

اَبريشم

ریشه اسم ابریشم

فارسی , پهلوی

تلفظ ابریشم به انگلیسی

/ābriša(o)m/

رنگ اسم ابریشم

نارنجی

ابجد اسم ابریشم

553

ابجد وسیط اسم ابریشم

25

ابجد صغیر اسم ابریشم

13

درباره نام ابریشم

ابریشم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ابریشم دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ابریشم که در انگلیسی به صورت abrisham نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , پهلوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,814 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ابریشم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ابریشم و معنی اسم ابریشم

ریشه اسم ابریشم

همانطور که گفتیم ریشه اسم ابریشم فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ ابریشم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَبريشم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ābriša(o)m/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ابریشم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ابریشم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ابریشم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ابریشم در فرهنگ فارسی عمید:
تاری بسیار نازک و محکم که از باز کردن پیلۀ کرم ابریشم تهیه می‌شود و در صنایع نساجی و تهیۀ تار بعضی از سازهای موسیقی به کار می‌رود، (موسیقی) [قدیمی] تار سازهایی مانند رباب و چنگ، (موسیقی) [قدیمی] هر سا زی که با مضراب یا ناخن نواخته می‌شود، (موسیقی) [قدیمی] نوعی ساز زهی ایرانی که امروزه در دست نیست.

معنی اسم ابریشم در فرهنگ معین:
رشته‌های بسیار نازکی که از پیله کرم ابریشم جدا می‌کنند و استفاده می‌کنند، سازهای زه‌دار، درختی از دسته گل ابریشم ها جزء تیره پروانه واران که گونه‌ای از آن در جنگل‌های شمال ایران به نام شب خسب (شوفِس ) موجود است.

معنی اسم ابریشم در لغت‌نامه دهخدا:
خیط و رشته که از تارهای پیله کنند دوختن و بافتن را، ابریسم، بریشم، حریر، قز، افریشم، ت ار سازها که بزخمه یا بناخن نوازند، مطلق سازهای زه دار.

معنی اسم ابریشم در فرهنگ فارسی:
ماده‌ای که کرم مخصوص (بنام کرم پیله) بشکل نخ بسیار باریک (بنام و بوسیله آن لانه‌ای بیضی شکل برای خود سازد رشته‌ای که از تارهای پیله برای دوختن و بافتن سازند، ابریسم، بریشم، حریر، قز، افریشم، ابریشم هفت رنگ، تارهای ابریشم است به هفت لون که بر سر عروس آویزند و آنرا بشگون نیک دارند، کرم ابریشم، کرم پیله، کرم قز، دود القز، تار سازها که بزخمه یا بناخن نوازند، مطلق سازهای زه دار، درختی از دسته گل ابریشم ها جزئ تیره پروانه واران که گونه‌ای از آن در جنگل‌های شمال ایران موجود است، گل ابریشم، شب خسب.

معنی اسم ابریشم در ثبت احوال

(پهلوي) ۱- رشته‌اي كه از تارهاي پيله براي دوختن و بافتن سازند، حرير؛ ۲- (در گياهي) گلي به صورتِ رشته‌هاي باريك آويخته به رنگ زرد يا سرخ كه در تابستان‌ها مي‌رويَد؛ ۳- درخت اين گل؛ ۴- (در قديم) (در موسيقي ايراني) نوعي ساز زهي.

حروف ابجد و طالع بینی نام ابریشم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ابریشم عدد " 553 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ابریشم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ابریشم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ابریشم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ابریشم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

به یاد ایل، نام منظومه معروف هومر

خوشبخت، سعید، نام استاد رودکی در موسیقی

آن که خداوند یار ویاور اوست

نام نوعی دانه‌ی خوراكی غنی از نشاسته، (به مجاز) برکت

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید