ابتهال

با ناله و زاری دعا کردن

جنسیت اسم ابتهال

دختر

ابتهال به انگلیسی

ebtehal

تعداد ابتهال ها در ایران

552

تلفظ ابتهال به فارسی

اِبتهال

ریشه اسم ابتهال

عربی

تلفظ ابتهال به انگلیسی

/ebtehāl/

رنگ اسم ابتهال

صورتی

ابجد اسم ابتهال

439

ابجد وسیط اسم ابتهال

19

ابجد صغیر اسم ابتهال

16

درباره نام ابتهال

ابتهال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ابتهال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ابتهال، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 552 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ابتهال

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ابتهال و معنی اسم ابتهال

ریشه اسم ابتهال

همانطور که گفتیم ریشه اسم ابتهال عربی می باشد و تلفظ ابتهال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِبتهال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ebtehāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ابتهال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ابتهال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ابتهال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ابتهال در لغت نامه دهخدا:
زاری، بزاری دعا کردن، دعا و زاری، زاری کردن، اخلاص ورزیدن در دعا، تضرع، ضراعت، ضرع

معنی اسم ابتهال در فرهنگ فارسی:
زاری کردن، بزاری دعا کردن، زاری و تضرع، دعا کردن زاری کردن اخلاص ورزیدن در دعا تضرع

معنی اسم ابتهال در فرهنگ معین:
دعا کردن، زاری کردن، به زاری دعا کردن


معنی اسم ابتهال در فرهنگ فارسی عمید:
۱. زاری کردن، زاری، تضرع.
۲. به زاری دعا کردن.

معنی اسم ابتهال در ثبت احوال

(در قديم) با ناله و زاری دعا کردن.

حروف ابجد و طالع بینی نام ابتهال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ابتهال عدد " 439 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ابتهال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ابتهال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ابتهال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ابتهال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خلقت، خلق، ابداع

مونث فاطر، از صفات و نام‌هاي خداوند، آفریننده، خالق

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

دختر ايران، دختر ايرانی، دختر آريايی

منسوب به عطر، معطر، خوشبو

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید