ابتسام

تبسم، لبخند زدن

جنسیت اسم ابتسام

دختر

ابتسام به انگلیسی

ebtesam

تعداد ابتسام ها در ایران

23,670

تلفظ ابتسام به فارسی

اِبتِسام

ریشه اسم ابتسام

عربی

تلفظ ابتسام به انگلیسی

/ebtesām/

رنگ اسم ابتسام

نارنجی

ابجد اسم ابتسام

504

ابجد وسیط اسم ابتسام

12

ابجد صغیر اسم ابتسام

18

درباره نام ابتسام

ابتسام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ابتسام دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ابتسام که در انگلیسی به صورت ebtesam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,670 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ابتسام

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ابتسام و معنی اسم ابتسام

ریشه اسم ابتسام

همانطور که گفتیم ریشه اسم ابتسام عربی می باشد و تلفظ ابتسام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِبتِسام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ebtesām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ابتسام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ابتسام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ابتسام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ابتسام در لغت نامه دهخدا:
نرم خندیدن، دندان سپید کردن، لبخند، لب خنده زدن، تبسم، شکرخند، شکرخنده.

معنی اسم ابتسام در فرهنگ معین:
۱. لبخند زدن، تبسم کردن . ۲. شکرخند، لبخنده.

معنی اسم ابتسام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. لبخند زدن، تبسم کردن ۲. شکفتن.

معنی اسم ابتسام در فرهنگ فارسی:
تبسم کردن، لبخندزدن، شکفتن
۱. ( مصدر ) لبخند زدن، شکر خنده زدن، تبسم کردن، نرم خندیدن ۲. ( اسم ) لب خنده، شکر خنده، شکر خند، تبسم.

معنی اسم ابتسام در ثبت احوال

۱- لبخند زدن، تبسم كردن؛ ۲- (در قديم) تبسم، لب‌خند.

حروف ابجد و طالع بینی نام ابتسام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ابتسام عدد " 504 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ابتسام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ابتسام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ابتسام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ابتسام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم روح و الله (روان و خدا)

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و ناصر (ستوده و یاری دهنده)

زینت، آرایش، زیور، آیین

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

منسوب به سایه

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

منسوب به اصیل، نجیب، پاک نژاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید