آیگین

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

جنسیت اسم آیگین

دختر

آیگین به انگلیسی

aygin

تعداد آیگین ها در ایران

2,710

تلفظ آیگین به فارسی

آيگين

ریشه اسم آیگین

ترکی , کردی , فارسی

تلفظ آیگین به انگلیسی

/āygin/

رنگ اسم آیگین

نارنجی

ابجد اسم آیگین

91

ابجد وسیط اسم آیگین

31

ابجد صغیر اسم آیگین

10

درباره نام آیگین

آیگین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیگین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیگین، به خاطر ریشه ترکی , کردی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,710 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیگین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آیگین و معنی اسم آیگین

ریشه اسم آیگین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیگین ترکی , کردی , فارسی می باشد و تلفظ آیگین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيگين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āygin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیگین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیگین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیگین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیگین در واژه‌نامه آزاد :
یکی از اسامی دختران در لفظ ترکی قشقایی ست - به معنی - ماه و خورشید


معنی اسم آیگین در ثبت احوال

(آي = ماه + گين = جزء پسين بعضي از كلمه‌هاي مركّب به معني دارنده، همراه) ۱- دارنده و همراه ماه؛ ۲- (به مجاز) زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیگین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیگین عدد " 91 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیگین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیگین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیگین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیگین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

ظاهر شدن، پیشرو، سپیده

روشنایی، تابناکی

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

روشنایی بخش، روشن

ترکیب دو اسم وحید و رضا (یکتا و خشنود)

زیبا مانند پری

ستوده، فرخنده، نام مادر امام موسي كاظم (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید