آیکان

نجیب، اصیل

جنسیت اسم آیکان

پسر

آیکان به انگلیسی

aykan

تعداد آیکان ها در ایران

38,449

تلفظ آیکان به فارسی

آیکان

ریشه اسم آیکان

ترکی

تلفظ آیکان به انگلیسی

/aykan/

رنگ اسم آیکان

نارنجی

ابجد اسم آیکان

82

ابجد وسیط اسم آیکان

22

ابجد صغیر اسم آیکان

10

درباره نام آیکان

آیکان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیکان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیکان، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 38,449 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیکان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آیکان و معنی اسم آیکان

ریشه اسم آیکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیکان ترکی می باشد و تلفظ آیکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آیکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aykan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کسی که خونش مثل ماه شفاف و تمیز است، اصیل، نجیب

معنی اسم آیکان در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم آیکان معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام آیکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیکان عدد " 82 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام رودخانه ای در سقز

ترکیب دو اسم عبد و احد (بنده و یکتا)

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

بخشیدن چیزی به کسی، بخشش، انعام

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

آسمان

موجب سرافرازی آیین، سبب رفعت و بزرگی دین

زهره، ناهید، رب النوع عشق در نزد یونانی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید