آینه

شیشه تصویرنما، آیینه

جنسیت اسم آینه

دختر

آینه به انگلیسی

ayeneh

تعداد آینه ها در ایران

2,282

تلفظ آینه به فارسی

آينه

ریشه اسم آینه

فارسی

تلفظ آینه به انگلیسی

/āyene/

رنگ اسم آینه

بنفش

ابجد اسم آینه

66

ابجد وسیط اسم آینه

18

ابجد صغیر اسم آینه

12

درباره نام آینه

آینه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آینه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آینه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,282 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آینه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آینه و معنی اسم آینه

ریشه اسم آینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آینه فارسی می باشد و تلفظ آینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyene/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آینه در فرهنگ فارسی عمید:
= آیینه

معنی اسم آینه در واژه نامه آزاد:
در زبان کردی آینه به صورت "آوینه"تلفظ میشود.ترکیب( آو+وینه).( آو:آب)+(وینه:صورت،عکس،تصویر).پس آوینه یعنی حالتی که در آب صورت خود را دیدن و در قدیم مثل آینه در آب به چهره خود می نگریستند.

معنی اسم آینه در ثبت احوال

(= آیينه و آئینه)

حروف ابجد و طالع بینی نام آینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آینه عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آب و هر آن چه که، گلو را تر کند

زیبایی دین

سپیده دم، پگاه، از نيمه شب تا اذان صبح

زيباروي با طراوت كه داراي اندام ظريف مثل پري است.

ترکیب دو اسم نگین و زهرا (گوهر و نیکو)

نوعی جاندار دریایی، مروارید

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید