آینا

بانوی سپید چهره، (به مجاز) زیبارو

جنسیت اسم آینا

دختر

آینا به انگلیسی

ayna

تعداد آینا ها در ایران

1,294

تلفظ آینا به فارسی

آينا

ریشه اسم آینا

ترکی

تلفظ آینا به انگلیسی

/āynā/

رنگ اسم آینا

طلایی

ابجد اسم آینا

62

ابجد وسیط اسم آینا

14

ابجد صغیر اسم آینا

8

درباره نام آینا

آینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آینا، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,294 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آینا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آینا و معنی اسم آینا

ریشه اسم آینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آینا ترکی می باشد و تلفظ آینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āynā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبا، دوست داشتنی.


معنی اسم آینا در ثبت احوال

۱- (تركمني) به معني آیينه؛ ۲- (تركي) آیينه، آبگينه، شيشه، شفاف، صورت سفيد و زيبا؛ ۳- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آینا عدد " 62 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

بسیار فهمیده و دانا

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید