آیما

ماه من، زیبارو

جنسیت اسم آیما

دختر

آیما به انگلیسی

ayma

تعداد آیما ها در ایران

2,277

تلفظ آیما به فارسی

آيما

ریشه اسم آیما

ترکی , فارسی

تلفظ آیما به انگلیسی

/āymā/

رنگ اسم آیما

صورتی

ابجد اسم آیما

52

ابجد وسیط اسم آیما

16

ابجد صغیر اسم آیما

7

درباره نام آیما

آیما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیما که در انگلیسی به صورت ayma نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,277 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیما

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آیما و معنی اسم آیما

ریشه اسم آیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیما ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āymā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه من، عزیز من، ماهرو، زیبارو

معنی اسم آیما در ثبت احوال

(آي= ماه+ ما= مخفف ماه)،۱- ماهرو؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیما عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرشام، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی

آبرو، عزت، احترام، ارجمندی، اطاعت و فروتنی در برابر اوامر الهی، حرام بودن

مطیع، بنده و دوستدار اهورامزدا

گل یاسمن یا یاسمین

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

ترکیب دو اسم عارفه و زهرا (دانا و نیکو)

بنده خدای بزرگ

زاده مهر و محبت، زاده خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید