آیلی

بانوی ایرانی، مهتاب

جنسیت اسم آیلی

دختر

آیلی به انگلیسی

ayli

تعداد آیلی ها در ایران

1,652

تلفظ آیلی به فارسی

آيلي

ریشه اسم آیلی

ترکی

تلفظ آیلی به انگلیسی

/āyli/

رنگ اسم آیلی

طلایی

ابجد اسم آیلی

51

ابجد وسیط اسم آیلی

27

ابجد صغیر اسم آیلی

6

درباره نام آیلی

آیلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیلی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیلی که در انگلیسی به صورت ayli نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,652 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیلی

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آیلی و معنی اسم آیلی

ریشه اسم آیلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیلی ترکی می باشد و تلفظ آیلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بانوی ایرانی، مهتاب

معنی اسم آیلی در ثبت احوال

مهتاب.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیلی عدد " 51 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آیلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کسری (ستوده و خسرو)

آسايش، صلح، آشتی، مايه‌ی آرامش

شيرين، خوشايند

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

کمیاب، بی‌همتا، بي‌نظير، عجیب، شگفت‌آور

نام دختر امام موسی کاظم (ع)، لقب حضرت مریم (س)، بانوی بلندمرتبه و پاکدامن

مشهور به مهربانی و دارندگی محبت، (به مجاز) مهربان و با محبت

بي‌مانند، بي‌همتا، یگانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید