آیشین

مانند ماه، ماهوار، (به مجاز) زيبا

جنسیت اسم آیشین

دختر

آیشین به انگلیسی

ay shin

تعداد آیشین ها در ایران

2,008

تلفظ آیشین به فارسی

آي‌شين

ریشه اسم آیشین

ترکی

تلفظ آیشین به انگلیسی

/āy šin/

رنگ اسم آیشین

زرد

ابجد اسم آیشین

371

ابجد وسیط اسم آیشین

23

ابجد صغیر اسم آیشین

11

درباره نام آیشین

آیشین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیشین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیشین که در انگلیسی به صورت ay shin نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,008 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیشین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آیشین و معنی اسم آیشین

ریشه اسم آیشین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیشین ترکی می باشد و تلفظ آیشین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آي‌شين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy šin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیشین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیشین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیشین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیشین در واژه‌نامه آزاد :
ماهرو، نقره‌فام.

مانند ماه، ماهوار، مجازا به معنی زیبا

معنی اسم آیشین در ثبت احوال

۱- به معني مثل و مانند ماه و ماهوار، شبيه ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیشین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیشین عدد " 371 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیشین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیشین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیشین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیشین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و الیاس (ستوده و نام یکی از پیامبران الهی)

آرشان، دلیر، دلاور، نام پسر اردشير دوم

گواه، (به مجاز) محبوب، خداي تعالي، عالی

ترکیب دو اسم محمد و اسحاق (ستوده و خندان)

قاضي، داور، حاكم، پاداش دهنده، يكي از اسما الهي، فرمانده

جمع اسم

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید