آیشن

همانند ماه، (به مجاز) زيبا رو

جنسیت اسم آیشن

دختر

آیشن به انگلیسی

ay shen

تعداد آیشن ها در ایران

1,856

تلفظ آیشن به فارسی

آيشن

ریشه اسم آیشن

ترکی

تلفظ آیشن به انگلیسی

/āy šen/

رنگ اسم آیشن

طلایی

ابجد اسم آیشن

361

ابجد وسیط اسم آیشن

13

ابجد صغیر اسم آیشن

10

درباره نام آیشن

آیشن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیشن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیشن، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,856 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیشن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آیشن و معنی اسم آیشن

ریشه اسم آیشن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیشن ترکی می باشد و تلفظ آیشن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيشن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy šen/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیشن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیشن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیشن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مثل ماه، در زیبایی همانند ماه، شبیه ماه، ماهورا، زیبارو

معنی اسم آیشن در ثبت احوال

۱- شبيه ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبا رو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیشن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیشن عدد " 361 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیشن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیشن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیشن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیشن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

آرام، موقر، شکیبا

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

منسوب به فرید، يگانه، يكتا، بی‌نظير، بی‌مانند

روش، قاعده، حالت، وضع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید