آیسا

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم آیسا

دختر

آیسا به انگلیسی

ay sa

تعداد آیسا ها در ایران

50,133

تلفظ آیسا به فارسی

آيسا

ریشه اسم آیسا

ترکی , فارسی

تلفظ آیسا به انگلیسی

/āy sā/

رنگ اسم آیسا

آبی

ابجد اسم آیسا

72

ابجد وسیط اسم آیسا

12

ابجد صغیر اسم آیسا

9

درباره نام آیسا

آیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیسا که در انگلیسی به صورت ay sa نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 50,133 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم آیسا و معنی اسم آیسا

ریشه اسم آیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیسا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy sā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم آیسا در دانشنامه عمومی :
آیسا (به اسپانیایی: Alloza) یک شهرستان در اسپانیا است که در استان تروئل واقع شده است.

آی (ترکی) + سا (فارسی) زیبا، مانند ماه
معنی اسم آیسا در ثبت احوال

(آي= ماه + سا (پسوند شباهت))، ۱- مثل ماه، شبيه به ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیسا عدد " 72 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنفشه

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

ترکیب دو اسم محمد و ساجد (ستوده و سجده کننده)

ترکیب دو اسم علی و سالار (شریف و بزرگ)

منسوب به آرتميس، گوینده ی راستی

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

عشوه‌گر، خوش ناز و ادا، ملوس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران