آیرا

ممتاز و برجسته

جنسیت اسم آیرا

دختر

آیرا به انگلیسی

ayra

تعداد آیرا ها در ایران

387

تلفظ آیرا به فارسی

آيرا

ریشه اسم آیرا

ترکی

تلفظ آیرا به انگلیسی

/āyrā/

رنگ اسم آیرا

سبز

ابجد اسم آیرا

212

ابجد وسیط اسم آیرا

20

ابجد صغیر اسم آیرا

5

درباره نام آیرا

آیرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیرا که در انگلیسی به صورت ayra نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 387 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آیرا و معنی اسم آیرا

ریشه اسم آیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیرا ترکی می باشد و تلفظ آیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جدا، سوا، دیگری، (به مجاز) ممتاز و برجسته

معنی اسم آیرا در ثبت احوال

۱- جدا، سوا، دیگری؛ ۲- (به مجاز) ممتاز و برجسته.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیرا عدد " 212 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 5 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مراد، مقصود، خواست

ترکیب دو اسم محمد و پاشا ( ستوده و بزرگ )

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

پاک تر، مقدس تر

ترکیب دو اسم عماد و حسین (تکیه گاه و نیکو)

ترکیب دو اسم امیر و نیکان (فرمانروا و نیکو)

جذاب و دل‌پسند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران