آیدینا

روشن و مبارك

جنسیت اسم آیدینا

دختر

آیدینا به انگلیسی

aydina

تعداد آیدینا ها در ایران

771

تلفظ آیدینا به فارسی

آيدينا

ریشه اسم آیدینا

ترکی

تلفظ آیدینا به انگلیسی

/āydinā/

رنگ اسم آیدینا

بنفش

ابجد اسم آیدینا

76

ابجد وسیط اسم آیدینا

28

ابجد صغیر اسم آیدینا

13

درباره نام آیدینا

آیدینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیدینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیدینا که در انگلیسی به صورت aydina نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 771 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیدینا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آیدینا و معنی اسم آیدینا

ریشه اسم آیدینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیدینا ترکی می باشد و تلفظ آیدینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيدينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āydinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیدینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیدینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیدینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

روشن و مبارک، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم آیدینا در ثبت احوال

۱- روشن و مبارك؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیدینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیدینا عدد " 76 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیدینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیدینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیدینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیدینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

گردی سیاه رنگ برای آرایش چشم

ترکیب دو اسم فتح و الله (پیروزی و خدا)

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

شمشیر ساخته شده در هند

فرمانروا، پادشاه، سردار

ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید