آیدیس

به زيبايی و تابندگی ماه

جنسیت اسم آیدیس

دختر

آیدیس به انگلیسی

aydis

تعداد آیدیس ها در ایران

552

تلفظ آیدیس به فارسی

آيديس

ریشه اسم آیدیس

ترکی , فارسی

تلفظ آیدیس به انگلیسی

/āydis/

رنگ اسم آیدیس

نارنجی

ابجد اسم آیدیس

85

ابجد وسیط اسم آیدیس

25

ابجد صغیر اسم آیدیس

13

درباره نام آیدیس

آیدیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیدیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیدیس، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 552 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیدیس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آیدیس و معنی اسم آیدیس

ریشه اسم آیدیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیدیس ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیدیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيديس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āydis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیدیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیدیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیدیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شبیه به ماه، مانند ماه، به زیبایی و تابندگی ماه، زیبارو.

معنی اسم آیدیس در ثبت احوال

(آي= ماه + ديس (پسوند شباهت))، ۱- شبيه به ماه، مانند ماه، به زيبايي و تابندگي ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیدیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیدیس عدد " 85 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیدیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیدیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیدیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیدیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه جوانمرد

نام فیلسوف معروف یونان، شاگرد سقراط و معلم ارسطو

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

منسوب به مهران، دارنده مهر، سرشار از مهر

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

بوی خوش

مؤنث عاقل، دارای عقل و فهم زیاد

نيك انديش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید