آیدان

دختری مانند ماه، زیبا رو

جنسیت اسم آیدان

دختر

آیدان به انگلیسی

aydan

تعداد آیدان ها در ایران

570

تلفظ آیدان به فارسی

آيدان

ریشه اسم آیدان

ترکی

تلفظ آیدان به انگلیسی

/āydān/

رنگ اسم آیدان

سبز

ابجد اسم آیدان

66

ابجد وسیط اسم آیدان

18

ابجد صغیر اسم آیدان

12

درباره نام آیدان

آیدان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیدان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیدان که در انگلیسی به صورت aydan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 570 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیدان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آیدان و معنی اسم آیدان

ریشه اسم آیدان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیدان ترکی می باشد و تلفظ آیدان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيدان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āydān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیدان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیدان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیدان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختری مانند ماه، زیبا رو، بانوی زیبا رو، دختری که چهره اش همچون ماه زیباست.

معنی اسم آیدان در ثبت احوال

۱- مانند ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیدان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیدان عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیدان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیدان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیدان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیدان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

نام مادر امام محمد تقی (ع)

گندم‌گون، امید و آرزو

فایده‌ دهنده، سودمند

انجمن، مجمع، مرد مبارز

آرزو، خواسته

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید