آیتن

ماه بدن، ماه پیکر، برابر با ماه، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم آیتن

دختر

آیتن به انگلیسی

ay tan

تعداد آیتن ها در ایران

2,440

تلفظ آیتن به فارسی

آيتن

ریشه اسم آیتن

ترکی , فارسی

تلفظ آیتن به انگلیسی

/āy tan/

رنگ اسم آیتن

قرمز

ابجد اسم آیتن

461

ابجد وسیط اسم آیتن

17

ابجد صغیر اسم آیتن

11

درباره نام آیتن

آیتن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیتن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیتن که در انگلیسی به صورت ay tan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,440 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیتن

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آیتن و معنی اسم آیتن

ریشه اسم آیتن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتن ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیتن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيتن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy tan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیتن در دانشنامه عمومی :
آیتن نامی مرکب ایرانی، ترکی میباشد آی(ترکی) :به معنای ماه . تن(فارسی):به معنای بدن میباشد. معنی کلی آن:ماه بدن است به معنای: زیبارو.

معنی اسم آیتن در ثبت احوال

1- به معني ماه بدن، ماه پيكر، برابر با ماه؛ 2- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتن عدد " 461 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دیدار، روی، طلوع، چهره

ترکیب دو اسم محمد و جمال (ستوده و زیبایی)

پاک، بی‌گناه، از نام های پروردگار

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

گل ریزان، گل پاشان

جنگجو

ترکیب دو اسم محمد و سروش (ستوده و پیام آور)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید