آیتا

مانند ماه، دختر زیبا رو

جنسیت اسم آیتا

دختر

آیتا به انگلیسی

aita

تعداد آیتا ها در ایران

1,098

تلفظ آیتا به فارسی

آیتا

ریشه اسم آیتا

ترکی , فارسی

تلفظ آیتا به انگلیسی

/āitā/

رنگ اسم آیتا

نیلی

ابجد اسم آیتا

412

ابجد وسیط اسم آیتا

16

ابجد صغیر اسم آیتا

7

درباره نام آیتا

آیتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیتا که در انگلیسی به صورت aita نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,098 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیتا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آیتا و معنی اسم آیتا

ریشه اسم آیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آیتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از آی ترکی به معنی ماه و پسوند شباهت فارسی، مانند ماه، دختر زیبا رو، دختری که مانند ماه درخشان و زیباست.

معنی اسم آیتا در ثبت احوال

(آی = ماه + تا= نظیر، مانند، لنگه)، ۱- نظیر و مانند ماه، لنگه ی ماه؛ ۲- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتا عدد " 412 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبایی سپیده دم، (به مجاز) زیبا

دختر طناز و عشوه گر

ترکیب دو اسم مهر و سام (مهربانی و آتش)

جهان، دنیا، مجموعه سیارات منظومه شمسی

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

سپیده دم، پگاه، از نيمه شب تا اذان صبح

سفید و زیبا مانند برف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید