آیتای

مانند ماه

جنسیت اسم آیتای

دختر

آیتای به انگلیسی

ay tay

تعداد آیتای ها در ایران

663

تلفظ آیتای به فارسی

آيتای

ریشه اسم آیتای

ترکی

تلفظ آیتای به انگلیسی

/āy tāy/

رنگ اسم آیتای

طلایی

ابجد اسم آیتای

422

ابجد وسیط اسم آیتای

26

ابجد صغیر اسم آیتای

8

درباره نام آیتای

آیتای یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیتای را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیتای، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 663 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیتای

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آیتای و معنی اسم آیتای

ریشه اسم آیتای

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتای ترکی می باشد و تلفظ آیتای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيتای " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy tāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند ماه، ماه وش، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم آیتای در ثبت احوال

۱- به معني مانند ماه، ماه وش؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتای عدد " 422 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

تشنه‌ی عشق، مجنون عشق

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

بزرگوارتر، با شرف تر

جام شراب

ماه تنها، ماه بی‌همتا، (مجاز) زیبارو

پاک، مبارک، منزه، قدیس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید