آیتان

مانند ماه، زیبارو

جنسیت اسم آیتان

دختر

آیتان به انگلیسی

ay tan

تعداد آیتان ها در ایران

387

تلفظ آیتان به فارسی

آيتان

ریشه اسم آیتان

ترکی

تلفظ آیتان به انگلیسی

/āy tān/

رنگ اسم آیتان

نارنجی

ابجد اسم آیتان

462

ابجد وسیط اسم آیتان

18

ابجد صغیر اسم آیتان

12

درباره نام آیتان

آیتان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیتان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیتان که در انگلیسی به صورت ay tan نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 387 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیتان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آیتان و معنی اسم آیتان

ریشه اسم آیتان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتان ترکی می باشد و تلفظ آیتان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيتان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy tān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند ماه، مجزا به معنی زیبارو، گوینده، ناطق، سخنگو

معنی اسم آیتان در ثبت احوال

1- مانند ماه؛ 2- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتان عدد " 462 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

زیبا چون پری

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا (گل خوش‌بو و درخشان‌تر)

یکتاپرست، توحیدگرا، خداشناس

گردش، تفریح وسفر

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

صف شکن، (به مجاز) شجاع و دلیر، از القاب حضرت علی (ع)

پاك، منزه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید