آیاز

باد خنک، نسیم

جنسیت اسم آیاز

پسر

آیاز به انگلیسی

ayaz

تعداد آیاز ها در ایران

15,153

تلفظ آیاز به فارسی

آياز

ریشه اسم آیاز

ترکی , گیلکی

تلفظ آیاز به انگلیسی

/ayāz/

رنگ اسم آیاز

زرد

ابجد اسم آیاز

19

ابجد وسیط اسم آیاز

19

ابجد صغیر اسم آیاز

10

درباره نام آیاز

آیاز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیاز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیاز که در انگلیسی به صورت ayaz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , گیلکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 15,153 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیاز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آیاز و معنی اسم آیاز

ریشه اسم آیاز

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیاز ترکی , گیلکی می باشد و تلفظ آیاز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آياز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ayāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیاز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیاز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیاز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایاز در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نسیم شب.
۲. نسیم سرد، باد خنک.

معنی اسم ایاز در فرهنگ فارسی معین:
۱. نسیم، باد خنک ۲. شبنم

معنی اسم آیاز در ثبت احوال

هواي خنك متحرك، نسيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیاز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیاز عدد " 19 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیاز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیاز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیاز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیاز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آزاده، جوانمرد، کریم

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

ترکیب دو اسم فاطمه و سبا (رانده شده از آتش و انسان)

وجودی که در برابر عدم است

ترکیب دو اسم کیا و راد (پادشاه و جوانمرد)

ایمن کننده، آگاه به حاضر و غايب، از نام‌ها و صفات خدا

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

زیبا مانند پری، افسونگر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید