آگرین

آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

جنسیت اسم آگرین

دختر

آگرین به انگلیسی

agarin

تعداد آگرین ها در ایران

2,856

تلفظ آگرین به فارسی

آگرين

ریشه اسم آگرین

کردی

تلفظ آگرین به انگلیسی

/āgarin/

رنگ اسم آگرین

صورتی

ابجد اسم آگرین

281

ابجد وسیط اسم آگرین

29

ابجد صغیر اسم آگرین

11

درباره نام آگرین

آگرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آگرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آگرین، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,856 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آگرین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آگرین و معنی اسم آگرین

ریشه اسم آگرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آگرین کردی می باشد و تلفظ آگرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آگرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āgarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آگرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آگرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آگرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آگرین در واژه نامه آزاد:
آگِرین؛ آورین، آتشین.


معنی اسم آگرین در ثبت احوال

۱- آتشين، آذرين؛ ۲- (در كردي) كنايه از آدم بسيار شجاع و پركار است.

حروف ابجد و طالع بینی نام آگرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آگرین عدد " 281 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آگرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آگرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آگرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آگرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

آناهیتا، الهه پاکی، بی‌آلایش

منسوب به امير، اميرانه، شاهانه

پابرجا، استوار

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید