آپامه

خوش رنگ

جنسیت اسم آپامه

دختر

آپامه به انگلیسی

apameh

تعداد آپامه ها در ایران

516

تلفظ آپامه به فارسی

آپامه

ریشه اسم آپامه

اوستایی

تلفظ آپامه به انگلیسی

/āpāme/

رنگ اسم آپامه

نارنجی

ابجد اسم آپامه

49

ابجد وسیط اسم آپامه

15

ابجد صغیر اسم آپامه

15

درباره نام آپامه

آپامه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آپامه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آپامه که در انگلیسی به صورت apameh نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 516 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آپامه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آپامه و معنی اسم آپامه

ریشه اسم آپامه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آپامه اوستایی می باشد و تلفظ آپامه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آپامه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āpāme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آپامه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آپامه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آپامه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوش رنگ، نام دختر شپی تارمن سردار ایرانی که سلکوس به فرمان اسکندر باوی ازدواج کرد

معنی اسم آپامه در ثبت احوال

۱- خوش رنگ؛ ۲- (اَعلام) نام دختر «شپي تارمن» سردار ايراني كه سلكوس به فرمان اسكندر با وي (آپامه) ازدواج كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آپامه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آپامه عدد " 49 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آپامه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آپامه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آپامه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آپامه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پایتخت و بزرگترین شهر کشور استونی

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

درختی که میوه و برگ آن مصرف دارویی دارد، از واژه‌های قرآنی

ترکیب دو اسم امیر و یزدان (فرمانروا و خداوند)

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید