آوینا

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

جنسیت اسم آوینا

دختر

آوینا به انگلیسی

avina

تعداد آوینا ها در ایران

42,354

تلفظ آوینا به فارسی

آوينا

ریشه اسم آوینا

فارسی

تلفظ آوینا به انگلیسی

/āvinā/

رنگ اسم آوینا

سبز

ابجد اسم آوینا

68

ابجد وسیط اسم آوینا

20

ابجد صغیر اسم آوینا

14

درباره نام آوینا

آوینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آوینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آوینا که در انگلیسی به صورت avina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 42,354 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آوینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آوینا و معنی اسم آوینا

ریشه اسم آوینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آوینا فارسی می باشد و تلفظ آوینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آوينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آوینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آوینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آوینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بانویی که مثل آب زلال و پاک است این اسم از آو یا ئاو که در زبان کردی به معنی آب و وینه یا وینا به معنی به مانند تشکیل شده است و ریشه اصلی این نام در زبان اوستایی و پهلوی از نام‌های دیرین و شیرین و پر معنی است و در آخر این که ئه وین در کردی به معنی عشق است.


معنی اسم آوینا در ثبت احوال

(آوین+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به آوین، آوين.

حروف ابجد و طالع بینی نام آوینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آوینا عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آوینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آوینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آوینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آوینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عنایت و الله (مهربانی، لطف و خدا)

خو گرفتن، عهد

ترکیب دو اسم محمد و مسیح (ستوده و لقب حضرت عیسی(ع))

دلیل، حجت، روشنی

نام نوعی گل زیبا

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه (رانده شده از آتش و بی‌گناه)

نوعی آهوی ظریف اندام و بسیار تندرو با چشمان درشت سیاه، معشوقه ی زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید