آویشن

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

جنسیت اسم آویشن

دختر

آویشن به انگلیسی

avishan

تعداد آویشن ها در ایران

993

تلفظ آویشن به فارسی

آويشن

ریشه اسم آویشن

فارسی

تلفظ آویشن به انگلیسی

/āvišan/

رنگ اسم آویشن

سبز

ابجد اسم آویشن

367

ابجد وسیط اسم آویشن

19

ابجد صغیر اسم آویشن

16

درباره نام آویشن

آویشن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آویشن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آویشن، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 993 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آویشن

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آویشن و معنی اسم آویشن

ریشه اسم آویشن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آویشن فارسی می باشد و تلفظ آویشن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آويشن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvišan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آویشن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آویشن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آویشن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آویشن در فرهنگ فارسی عمید:
گیاهی علفی، خودرو، معطر با برگ‌های کوچک و ساقۀ کوتاه که مصرف خوراکی دارد. آویشن کوهی، آویشن شیرازی.

معنی اسم آویشن در فرهنگ فارسی معین:
گیاهی است معطر و صحرایی با گل های سفید و برگ های کوچک شبیه نعناع . آویشم ، آویشه ، آویشنه یا آوشن هم گویند.

معنی اسم آویشن در ثبت احوال

(در گياهي) گياهي از تيره‌ي نعناعيان با گل‌هاي سفيد يا گلي و برگهاي كوچك، پونه صحرائي، پونه كوهي.

حروف ابجد و طالع بینی نام آویشن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آویشن عدد " 367 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آویشن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آویشن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آویشن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آویشن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

ملايم طبع

غلام، بنده

حالت استواري و سنگيني در رفتار

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

محل و زمان قرار ملاقات، وعده، قرار

فروزان، مهره‌ای در بازی شطرنج، وزیر

صیقلی، پاک و پاکیزه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید