آوید

خرد، عقل

جنسیت اسم آوید

دختر

آوید به انگلیسی

avid

تعداد آوید ها در ایران

1,383

تلفظ آوید به فارسی

آويد

ریشه اسم آوید

اوستایی

تلفظ آوید به انگلیسی

/āvid/

رنگ اسم آوید

نارنجی

ابجد اسم آوید

21

ابجد وسیط اسم آوید

21

ابجد صغیر اسم آوید

12

درباره نام آوید

آوید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آوید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آوید، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,383 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آوید

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آوید و معنی اسم آوید

ریشه اسم آوید

همانطور که گفتیم ریشه اسم آوید اوستایی می باشد و تلفظ آوید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آويد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آوید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آوید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آوید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دانش، فهم، خرد، عقل

معنی اسم آوید در دانشنامه عمومی:
(در پارسی باستانی) واژه ای پارسی و نامی ایرانی است که که پیشینه اش به کیش زرتشت و ایران باستان بازمی گردد.

معنی اسم آوید در ثبت احوال

دانش، خرد، عقل.
[در زبان اوستايي كلمه‌هاي «آويد، ويد، ويدا» هر سه به يك معني به كار رفته است].

حروف ابجد و طالع بینی نام آوید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آوید عدد " 21 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آوید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آوید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آوید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آوید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آمیتیس

ترکیب دو اسم محمد و فاتح (ستوده و پیروز)

ترکیب دو اسم ناز و مهر (کرشمه و محبت)

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

نام پدر حضرت ابراهيم (ع)

امپراتور، حاکم

نرم و لطیف چون پر

ترکیب دو اسم محمد و شفیق (ستوده و مهربان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید