آوان

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

جنسیت اسم آوان

دختر

آوان به انگلیسی

avan

تعداد آوان ها در ایران

3,542

تلفظ آوان به فارسی

آوان

ریشه اسم آوان

کردی

تلفظ آوان به انگلیسی

/āvān/

رنگ اسم آوان

قرمز

ابجد اسم آوان

58

ابجد وسیط اسم آوان

10

ابجد صغیر اسم آوان

13

درباره نام آوان

آوان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آوان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آوان که در انگلیسی به صورت avan نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,542 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آوان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آوان و معنی اسم آوان

ریشه اسم آوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آوان کردی می باشد و تلفظ آوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آوان در لغت‌نامه دهخدا:
آوان: گاه، حین، (قاموس)، ابان، وقت و هنگام. ایوان و کوشک، صفه ٔ بزرگ، نیم گنبد.

اسم آوان در دانشنامه آزاد :
نام دهی است جزو دهستان رودبار بخش معلم کلایه ٔ شهرستان قزوین دارای ۷۱۸ تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ محلی و محصول آنجا غلات و لوبیا و گردو و شغل اهالی زراعت است. استخر بزرگی دارد که آب از ته آن می‌جوشد و به دریاچه ٔ آوان معروف است.

معنی اسم آوان در ثبت احوال

۱- آبادان، آباد.
۲- مُزد.
۳- وسیع، زیاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آوان عدد " 58 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

میعادگاه عاشق و معشوق، زمان، میعاد، ملاقات

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

بهترین، برگزیده ترین

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

نیک‌نژاد، دارای اصل و نسب، اصیل، شریف

منسوب به زر، طلایی، پارچه یا لباسی که در آن نخ‌های طلایی به کار رفته‌

خشنود، راضی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید