آواز

صدای بلند، خروش، آوا

جنسیت اسم آواز

دختر

آواز به انگلیسی

avaz

تعداد آواز ها در ایران

903

تلفظ آواز به فارسی

آواز

ریشه اسم آواز

فارسی

تلفظ آواز به انگلیسی

/āvāz/

رنگ اسم آواز

سبز

ابجد اسم آواز

15

ابجد وسیط اسم آواز

15

ابجد صغیر اسم آواز

15

درباره نام آواز

آواز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آواز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آواز که در انگلیسی به صورت avaz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 903 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آواز

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آواز و معنی اسم آواز

ریشه اسم آواز

همانطور که گفتیم ریشه اسم آواز فارسی می باشد و تلفظ آواز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آواز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آواز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آواز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آواز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آواز در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بانگ، صوت.
۲. نغمه، آهنگ.
۳. بانگ آهنگین انسان همراه با کلام.

معنی اسم آواز در فرهنگ فارسی معین:
۱. آوا، بانگ ۲. نغمه، سرود، آهنگ ۳. هر یک از دستگاه های موسیقی و گوشه های آن .

معنی اسم آواز در ثبت احوال

۱- هرنوع صدایی که دارای آهنگ باشد، صدای آهنگین؛ ۲- (در موسیقی ایرانی) صدایی آهنگین معمولاً در قالب یکی از دستگاه های موسیقی سنتی، که از حنجره ی انسان بیرون می آید و معمولاً با کلام همراه است؛ ۳- (در موسیقی ایرانی) گوشه ای در دستگاه های شور، افشاری، ماهور و ب یات اصفهان؛ ۴- صدا؛ ۵- (در قدیم) صدای بلند، خروش، فریاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آواز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آواز عدد " 15 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آواز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آواز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آواز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آواز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده شیر، (به مجاز) دلیر و شجاع

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

خلقت، خلق، ابداع

آواز، بانگ، فریاد

آنچه از سوی خداوند يا از طرف شخصی بزرگ به كسی بخشيده شود، انعام، بخشش

ترکیب دو اسم عزیز و الله (گرامی و خدا)

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

نام یکی از فرشتگان مقرب خداوند که روزی زمینیان را می‌رساند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید