آوات

آرزو، خواسته

جنسیت اسم آوات

پسر

آوات به انگلیسی

avat

تعداد آوات ها در ایران

6,669

تلفظ آوات به فارسی

آوات

ریشه اسم آوات

کردی

تلفظ آوات به انگلیسی

/āvāt/

رنگ اسم آوات

بنفش

ابجد اسم آوات

408

ابجد وسیط اسم آوات

12

ابجد صغیر اسم آوات

12

درباره نام آوات

آوات یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آوات پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آوات که در انگلیسی به صورت avat نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,669 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آوات

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم آوات و معنی اسم آوات

ریشه اسم آوات

همانطور که گفتیم ریشه اسم آوات کردی می باشد و تلفظ آوات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آوات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āvāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آوات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آوات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آوات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

امید، آرزو، خواسته

معنی اسم آوات در ثبت احوال

(در كردي) به معني آرزو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آوات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آوات عدد " 408 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آوات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آوات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آوات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آوات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

مانند گل، (به مجاز) زیبارو و لطیف

ترکیب دو اسم محمد و شهاب (ستوده و پاره ای از آتش)

نیرومند، پهلوان، بلند بالا

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

آصف، با تدبیر و خردمند

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید