آهو

غزال، معشوق زیبا، چشم زیبا،تندرونده

جنسیت اسم آهو

دختر

آهو به انگلیسی

ahu

تعداد آهو ها در ایران

38,181

تلفظ آهو به فارسی

آهو

ریشه اسم آهو

فارسی

تلفظ آهو به انگلیسی

/āhu/

رنگ اسم آهو

زرد

ابجد اسم آهو

12

ابجد وسیط اسم آهو

12

ابجد صغیر اسم آهو

12

درباره نام آهو

آهو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آهو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آهو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 38,181 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آهو

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آهو و معنی اسم آهو

ریشه اسم آهو

همانطور که گفتیم ریشه اسم آهو فارسی می باشد و تلفظ آهو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آهو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āhu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آهو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آهو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آهو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آهو در فرهنگ فارسی عمید :
پستاندار و نشخوارکننده از راستۀ ‌شکافته‌سُم‌ها، با دست و پای دراز و باریک و چشمان زیبا که در دویدن معروف است.

معنی اسم آهو در فرهنگ فار سی :
[ گویش مازنی ] /aahoo/ از نام‌های مازندرانی برای نام‌گذاری قاطر و اسب، این نام با افزودن واژه‌ی خانم برای زنان نیز به کار رود.

معنی اسم آهو در ثبت احوال

۱- غزال، غزاله؛ ۲- (به مجاز) معشوق زيبا؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) چشم زيبا؛ ۴- (در قديم) (به مجاز) تندرونده، سريع‌ العمل.

حروف ابجد و طالع بینی نام آهو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آهو عدد " 12 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آهو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آهو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آهو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آهو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

مهربانیها، مهربانی، مهر

فشار، هجوم، اشک

پاک، پاکیزه، نیکو

همنشین، همدم، آتش

گل یاسمن، آسمان

زن شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران